KW-DOR1 Opto-Repeater DMX512

Urządzenie KW-DOR1 służy do odebrania sygnału DMX512 i dostarcza na drugą stronę zregenerowany do kolejnych dwóch segmentów (1 segment to maks. 32 urządzenia DMX512 ). Między stroną “IN” a “OUT” jest separacja galwaniczna w postaci opto-izolacji. Kierunek regeneracji jest jednokierunkowy I przebiega od strony “IN” do “OUT” . Do prawidłowego działania wymaga dwóch zasilaczy z wyprostowanym napięciem w zakresie 7-16V, aby była zapewniona opto-izolacja muszą to być 2 oddzielne zasilacze. Opto-izolacja jest rodzajem separacji galwanicznej , oznacza to że strona “IN “ I “OUT” jest oddzielona elektrycznie i sygnały elektryczne nie wpływają na drugą stronę. Elementem łączącym jest element optyczny, sygnał jest przekazywany na drugą stronę poprzez sygnał świetlny a po drugiej stronie odbierany i zamieniany z powrotem na sygnał elektryczny.

Instrukcja do KW-DOR1: [pdf]

Gdzie znajduje zastosowanie KW-DOR1 I jakich korzyści dostarcza :
 • Zwiększa zasięg magistrali DMX512 o kolejne 300 metrów I zwiększa możliwość podłączenia kolejnych 64 kolejnych urządzeń DMX512.
 • Wprowadza opto-izolację I podłączony do niego interfejs lub konsola bez opto-izolacja zyskuję separację galwaniczną
 • Po stronie “OUT” można podłączać najbardziej kapryśne urządzenia jak dymiarki, potrafiące “siać” po całej szynie DMX512 I “dobijać” inne urządzenia. Takiej cechy nie mają repeatery bez opto- izolacji ,one tylko wzmacniają sygnał.
 • Można w sposób bezpieczny łączyć segmenty magistrali DMX512 zasilanych z różnych rozdzielnii, faz. Zasilacz strony “IN” podłącza się do gniazda z rozdzielnii pierwszej a zasilacz stony “OUT” do gniazda w rozdzielnii drugiej.
 • KW-DOR1 ma wbudowane stabilizatory 5V, dzięki czemu napięcie sygnału DMX512 ma stałą wartość I nie jest zależne od wartości zasilania złącza USB, zdarza się że producenci urządzeń DMX512 stosują wejścia DMX512 niezgodne prądową I napięciową ze standardem RS-485, co powoduje że mimo że sygnal jest prawidłowy bo dla np dla logicznej “1” przekracza 2,5V to wejście wymaga około 4V
 • Można najbardziej drogie i cenne urządzenia wyseparaować od bardziej narażonego segmentu.

Specyfikacja KW-DOR1:
 • Opto-izolacja i odporność napięciowa: 2,5 kV linia DMX512
 • Zabezpieczenie magistrali DMX512 :Termiczne,ograniczenie prądowe, ESD max. 30kV,Max. peak pulse power: PPP = 130 W przy tp = 8/20 μs między żyłą data+/data- i każdą z żył a ziemią.
 • Temperatura pracy: -20°C - +60°C
 • Zasilanie : strona “IN” 7-15V DC wydajność 0,1 A, strona “OUT” 7-15V DC , wydajność 0,4 A, gniazda typu 2.5/5.5, plus na bolcu, zasilacze muszą być transformatorowe .
 • Złącza XLR3 wejściowe męskie , dwa wyjściowe XLR-3 żeńskie
Bezpieczeństwo: Należy najpierw bez podłączonego zasilania dołączyć wtyczki XLR-3 a dopiero potem w bezpiecznej odległości od urządzeń dmx512 mogących zagrozić zdrowiu, podłączyć zasilanie.

promyk v1.11
Widok od strony "OUT" , Dwa żeńskie złącza XLR-3
Promyk v1.11 konfiguracja dla routera z WI-FI
Schemat blokowy
d03-droga-sygnalu.png
droga sygnału DMX512 od interfejsu do urządzeń